Vrchlabské hopsání

Článek

Do Vrchlabí jsem se hlásila s tím, že Ťapin se bude učit běhat v cizím prostředí a s Daisy si zaběháme lehčí parkury. Štěňata běhala dva jumpy, začátečníci jeden jumping a jedno agility.
S Ťapinem jsme byli v kategorii štěňata M. S Daisy začátečníci S. Parkur štěňat se mi líbil (jako ostatně všechny ten den). Během chvíle jsme šli s Ťapem na řadu. Dala jsem si alespoň malý náskok, ale stejně jsem nestíhala být nikde včas. A kvůli tomu jsme měli 5 odmítnutí. Byla jsem ráda že si Ťapin nevšímal pomocníků držících tunel a okolo stojicích psů. :-)

Jumping začátečníků byl krásně běhavý, takže jsem se těšila že Daisynka poběží s radostí. A opravdu jí to bavilo! Byla pozorná a zároveň makala. Já jsem jí párkrát moc utekla, ale přesto jsme doběhli čistě.

Následoval druhý běh štěňátek. Chtěla jsem si Ťapina odložit a dát si velký náskok, ale on se rozhlížel, tak jsem radši vystartovala. Už jsem ho stíhala líp, ale stejně jsem ho brzdila. Měli jsme jedno odmítnutí. Běžela jsem přímo proti bočnici a naposlední chvíli jsem uhnula. On samozřejmě taky. :) Pak jsem se ještě málem přerazila o poslední skočku, ale ubrzdila jsem to :D

Agility začátečníků bylo taky super. Daisynka opět krásně běžela a tak jsme měli druhý čistý běh.
Potom jsme chvíli čekali na vyhlášení. Vyhlašovali se pouze součty. Ťapin i Daisy se ve svých kategorií umístili na 1. místě!

Pro vrchlabské to byli první agility závody a musím říct, že to zvládli velmi dobře.

Video

Daisy- začátečníci S


Ťapin- štěňata M