Semilská blecha

Článek

V sobotu 4.4.2009 jsem se s Daisy zúčastnila Semilské blechy, našich prvních závodů agility. Byly to neoficiální závody. Měli jsme dva rozhodčí- Martina Vlka a Janu Zemkovou. Byly tři běhy: jumping, agility a hra.

První běh byl jumping. Byla jsem nervózní. Když jsme měli odmítnutí u prvního tunelu, přemýšlela jsem čím to mohlo být. Vždyť tunely má přece ráda. Když mi odmítla i u druhého, konečně mi to docvaklo. Tunely sice ráda má, ale párek v mé ruce je lákavější. Musim jí pořádně ukázat a snad tam půjde. A taky že jo. Když jsem jí pořádně ukázala, vběhla tam okamžitě.

Za ta dvě odmítnutí jsme měli 10 trestných bodů a náš čas byl 1,14,15. Byly jsme 13. z 16.

Před agility jsem už byla klidná. Daisy byla na kladině, když nám řekli že zapomněli měřit čas. Tak jsme dodělaly kladinu a odešli. Nechaly jsme běžet jednoho psa a šli jsme znovu. Celý parkur byl krásný. Akorát po boudě zaváhala před skočkou. Předposlední byla kladina. Zónu jsme udělaly a zbývala poslední skočka. Já jsem jí neukázala a bylo z toho odmítnutí. Když jsem jí navedla podruhý už jí bez problémů skočila. Alespoň jsem se naučila, že každý parkur musim jít až do konce :-)

S 5 trestnými body a časem 1,04,89 jsme byly 8. z 16.

Hra byla celkem jednoduchá. Byl to lehký parkur a byla tam očíslovaná i židle. Na ní byl tenisák. Ten jsme museli vzít do ruky a pokračovat na další překážku.

Čistý běh. Čas jsme měli 38,66 a skončily jsme 10. z 16

Ten den neměl chybu. Moc se mi to líbilo a Daisy se mnou krásně spolupracovala.

Kompletní výsledky můžete najít tady

Video


Jumping

Agility

Hra